Kulturskolans logotyp

Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss på Hällefors kulturskola. Här hittar du våra kontaktvägar.

Adress och telefonnummer

Hällefors Kulturskola Besöksadress: Sikforsvägen 19-21, Hällefors
Telefon: 0591-641 00 (växel)

Hitta till Kulturskolan, karta

Kontaktuppgifter till personalen

Enar Karlsson, kulturskolechef Telefon: 0591-641 83
E-post: enar.karlsson@hellefors.se

Anna Eriksson, verksamhetsutvecklare Telefon: 0591-641 83
E-post: anna.eriksson@hellefors.se

Sussie Augustsson, danslärare Telefon: 0591-641 61
E-post: sussie.augustsson@skola.hellefors.se

Linnéa Podgornik, danslärare Telefon: 0591-641 61
E-post: linnea.podgornik@skola.hellefors.se

Sven Brekthof Eriksson, vikarierande teaterlärare Telefon: 0591-64161
E-post: sven.eriksson@skola.hellefors.se

Annali Nilsson, tjänstledig läsåret 21/22, teaterlärare och administratör Telefon: 0591-641 61
E-post: annali.nilsson@skola.hellefors.se

Maria Paulsson Sundberg, stråklärare Telefon: 0591-641 60
E-post: maria.paulsson@skola.hellefors.se

Tobias Bergsten, sång-, piano- och keyboardlärare Telefon: 0591-641 60
E-post: tobias.bergsten@skola.hellefors.se

Clarence Werdin, rockskolan/akustiskt och film Telefon: 0591-641 60
E-post: clarence.werdin@skola.hellefors.se

Stefan Fransson, rockskolan/akustiskt Telefon: 0591-641 60
E-post: stefan.franzon@skola.hellefors.se

Christer Nord, bildlärare Telefon: 0591-641 60
E-post: Christer.Nord@skola.hellefors.se

Martin Modig, fritidsledare Telefon: 0591-642 78
E-post: Martin.Modig@skola.hellefors.se

Tony Andersson, fritidsledare Telefon: 0591-642 78
E-post: tony.andersson@skola.hellefors.se

Monica Björklund, cafévärdinna Telefon: 0591-641 44
E-post: monica.bjorklund@skola.hellefors.se

Caféet och fritidsklubbarna Telefon: 0591-641 44

Sidan är uppdaterad